גישור קהילתי

מחלוקות וסכסוכים בין אנשים כפרטים או כקבוצות הם חלק משגרת היומיום של כל קהילה אנושית. השימוש בגישור ובפתרון סכסוכים בהסכמה תורם לקידום ערכים של סובלנות, פתיחות וכבוד הדדי בקהילה.

בשנים האחרונות הוקמו בישראל מרכזי גישור קהילתיים המשמשים לא רק כמנגנון ליישוב סכסוכים, אלא גם כאמצעי לפיתוח הקהילה, קידום סובלנות, צמצום פילוגים ושיפור רווחת התושבים.

גישור בקהילה מאפשר פתרון סכסוכים בין גורמים שונים בקהילה, תוך שמירה על הקשרים השוטפים בתוך הקהילה. זוהי דרך למצוא פתרון למחלוקות בין יחידים או בין קבוצות לשביעות רצונם של הצדדים מבלי לפגוע ביחסיהם ואף לשפרם.

המגשרים הינם אנשי מקצוע מהאזור, המסייעים לצדדים ליצור מסגרת המאפשרת הקשבה, תקשורת ישירה ואובייקטיבית ליצירת הסכם העונה על צרכי שני הצדדים ומקובל על כולם. התהליך חסוי ומתבסס על כבוד הדדי ושיתוף פעולה בין הצדדים ומשמעותי מאוד במקרים בהם הצדדים מכירים זה את זה.

היא מאפשרת לשני הצדדים בסכסוך להגיע להסכמות באמצעות צד שלישי אובייקטיבי וניטראלי המופקד על התהליך. השירות מיועד לתושבי אשדוד, לרבות המגזר החרדי, וניתן לקיים אותו בשפות שונות.

גישור קהילתי

המגשרים הקהילתיים הם מתנדבים ופעילים של המרכז לגישור ודיאלוג קהילתי, המהווים את ההון האנושי העיקרי של המרכז. המרכזים משקיעים את מרבית משאביהם בהכשרה ופיתוח מקצועי של צוות המגשרים והפעילים.

מרבית המגשרים בקהילה הם תושבי המקום, המגיעים מרקע מקצועי מגוון (עובדים סוציאליים, מורים, עורכי דין, רואי חשבון, מטפלים משפחתיים, אדריכלים, אנשי דת ועוד) ומייצגים את מגוון הקהילות והזהויות הקיימות בקהילה.

אשמח לשמוע מכם!

אשמח לשמוע מכם!

יתרונות הליך הגישור

חיסיון – על תוכן ההליך מוטל חיסיון וכל הנאמר במסגרתו לא יוכל לשמש כראיה בכל הליך אחר

במסגרת גישור ניתן להגיע לפתרונות יצירתיים שלא מתאפשרים במסגרות אחרות

מעורבות הצדדים בעיצוב ההסכם מאפשרת את שליטתם בתהליך

הליך יעיל, קצר וממוקד ולכן חוסך זמן וכסף

הגישור מוכר ע"י המערכת המשפטית לקבלת תוקף של פסק דין להסכם הגירושין.

תהליך אנושי, המאפשר דיאלוג, התבטאות פתוחה וכבוד הדדי

שמירה על מערכת היחסים העתידית ולעתים אף בנייתה מחדש

סודיות – לא ניתן להוציא דבר, מסמך או מילה שנאמרה בחדר הגישור

0
    0
    העגלה שלך
    עגלת הקניות ריקההמשך בקניות