גישור קהילתיV1

גישור קהילתי

מחלוקות וסכסוכים בין אנשים כפרטים או כקבוצות הם חלק משגרת היומיום של כל קהילה אנושית. השימוש בגישור ובפתרון סכסוכים בהסכמה תורם לקידום ערכים של סובלנות, פתיחות וכבוד הדדי בקהילה.

בשנים האחרונות הוקמו בישראל מרכזי גישור קהילתיים המשמשים לא רק כמנגנון ליישוב סכסוכים, אלא גם כאמצעי לפיתוח הקהילה, קידום סובלנות, צמצום פילוגים ושיפור רווחת התושבים.

גישור בקהילה מאפשר פתרון סכסוכים בין גורמים שונים בקהילה, תוך שמירה על הקשרים השוטפים בתוך הקהילה. זוהי דרך למצוא פתרון למחלוקות בין יחידים או בין קבוצות לשביעות רצונם של הצדדים מבלי לפגוע ביחסיהם ואף לשפרם.

המגשרים הינם אנשי מקצוע מהאזור, המסייעים לצדדים ליצור מסגרת המאפשרת הקשבה, תקשורת ישירה ואובייקטיבית ליצירת הסכם העונה על צרכי שני הצדדים ומקובל על כולם. התהליך חסוי ומתבסס על כבוד הדדי ושיתוף פעולה בין הצדדים ומשמעותי מאוד במקרים בהם הצדדים מכירים זה את זה.

היא מאפשרת לשני הצדדים בסכסוך להגיע להסכמות באמצעות צד שלישי אובייקטיבי וניטראלי המופקד על התהליך. השירות מיועד לתושבי אשדוד, לרבות המגזר החרדי, וניתן לקיים אותו בשפות שונות.

המגשרים הקהילתיים הם מתנדבים ופעילים של המרכז לגישור ודיאלוג קהילתי, המהווים את ההון האנושי העיקרי של המרכז. המרכזים משקיעים את מרבית משאביהם בהכשרה ופיתוח מקצועי של צוות המגשרים והפעילים.

מרבית המגשרים בקהילה הם תושבי המקום, המגיעים מרקע מקצועי מגוון (עובדים סוציאליים, מורים, עורכי דין, רואי חשבון, מטפלים משפחתיים, אדריכלים, אנשי דת ועוד) ומייצגים את מגוון הקהילות והזהויות הקיימות בקהילה. .

הגישור בקהילה מכשיר את המגשרים ונותן להם כלים עם מאפיינים מיוחדים לגישור הקהילתי, כלים אבחוניים והתערבותיים להתמודדות בונה עם קונפליקטים בקהילה.
בניית הסכמות בבתים משותפים (Consensus Building)
להבדיל מהגישור, המיועד לפתור סכסוכים, הליך בניית ההסכמות מיועד למנוע מראש את היווצרותם, לגבש הסכמות בין בעלי עניין מרובים, וליצור תקשורת חיובית, אמון ופעולה משותפת לשכנות מוצלחת.
בדומה לגישור, בניית הסכמות הוא תהליך וולנטארי, שבו גורם שלישי מתערב על מנת לנהל דיאלוג בין כל השותפים כך שתהיה מקסימום שביעות רצון.


בואו נדבר כבר עכשיו 050-4277658

דוגמאות לנושאים שמופנים לגישור:

01.

סכסוך בין ועד בית לאחד השכנים.

02.

סכסוך בין לקוח לחנות מקומית על שירות/מוצר לקוי.

03.

סכסוך בין שכנים על מיקום גדר, פחי אשפה ומפגעי רעש.

0
    0
    העגלה שלך
    עגלת הקניות ריקההמשך בקניות