החלטה להתגרש

איך תדעו שהגיע הזמן לקבל החלטה להתגרש? מה מביא 1 מכל 3 זוגות לקבל את ההחלטה הגורלית הזו? ומה משפיע על מערכות היחסים שלנו שגורם לנו בסופו של דבר לוותר עליהן ולהתגרש?

איך מחליטים להתגרש? מתי יודעים שזה הדבר הנכון לעשות?

השאלה איך מחליטים להתגרש? באה קודם כל מתוך השאלה של "מה הדבר הנכון לעשות" עולה כמעט בכל שלב בחיי היומיום שלנו. הוא מתחיל בבוקר ועוסק בהכנות לקראת היום כמו: מה ללבוש, מה לאכול ולשתות ובאיזה מסלול לנסוע. זה נמשך ביחסי משפחה ועבודה, למשל מה נכון לומר ו/או לעשות בתקשורת עם משפחה, חברים ולקוחות. עבור אנשים רבים זה כרוך גם בדברים עמוקים יותר כמו: איך נכון להגדיר את יעודנו בחיים – מה המהות, והייעוד שלנו?

החלטה להתגרש היא החלטה שמשפיעה על מערך שלם של אנשים ועל המשך החיים שלנו ושלהם וכשאנו נתקלים בשאלה איך מחליטים להתגרש כל יום, כל יום, ללא הרף, בחיינו אנו מרגישים לעיתים חסרי אונים כשאנחנו מחפשים תשובה. ולמה זה קורה?!

כי החלטה להתגרש היא החלטה רגשית שגובה מחיר במידה ונחליט להתגרש או במידה ונחליט שלא. זוהי החלטה שנויה במחלוקת ומעורבים בה לא מעט מחשבות, פחדים ורגשות כשהמחיר לכאן או לכאן הוא אינדיבידואלי ומשתנה מאדם לאדם, מזוג לזוג וממשפחה למשפחה ולכן מאוד קשה לקבל את ההחלטה ולעשות את הצעד.

מה זה גישור לשלום בית לחילופין גירושין?

לעיתים, בני זוג עשויים לשקול איך להתגרש מבן/ת הזוג אך בוחרים שלא, בשל הכאב והאומללות שזה יגרום להם. למרות שגירושין הם תהליך שיכול להביא לכאב רב, הם יכולים גם להביא להזדמנות ולצמיחה ענקית אם ההחלטה מתקבלת ממקום אמיתי ופנימי.

עם זאת, ישנם זוגות שההחלטה להתגרש באה מתוך נקמה וכך תשפיע לרעה על מערכות היחסים העתידיות שלהם עם ילדיהם ועל מערכות היחסים הבאות שלהם ושל ילדהם. פעולה זו רק תחמיר את המצב עבורם ועבור משפחתם. במקום זאת, ממליצה שתתמקדו בבנייה מחדש של חייכם לאחר הפרידה מבן או בת הזוג ואל תתעסקו בבני/ות הזוג לשעבר.

ולכן כדי להגיע להחלטה מושכלת, מתוך שיקול דעת ולא מתוך לחץ ומצוקה צריך לשאול כמה וכמה שאלות מהותיות לקראת קבלת ההחלטה להתגרש:

 1. לשאול את עצמי מה אני יודע/ת? מה באמת קורה בינינו? העלו על הכתב את עובדות, הלכה למעשה. לא הנחות והשערות…
 2. לשים סימני שאלה על כל המחשבות האוטומטיות שלנו. כמו למשל: "הוא אף פעם לא רואה אותי!", לשנות ל: "האם הוא באמת אף פעם לא רואה אותי?"
 3. לשאול את עצמי מה ארוויח מזה שאתגרש ומה ארוויח מזה שלא? להניח את היתרונות והחסרונות זה לצד זה על הנייר ולראות לאן הכף נוטה.
 4. דבר אחרון וחשוב ביותר, הוא האם אוכל לפרנס אותי ואת הילדים שלי במידה והחלטתי להתגרש? לכתוב מה ההכנסות כיום, מה ההוצאות היום, מה ההוצאות שיוצאות רק על הילדים ולהסתכל על הנתונים שחור על גבי לבן.
  כי נישואין שהגיעו למבוי סתום דורשים הרבה הקרבה עצמית בדרך להחלטה להתגרש. בנוסף, על בני הזוג להיות מוכנים לפרנס את עצמם ולהיות מוכנים גם לתמוך בעצמם רגשית בתקופה זו.

כדי להבין איך מחליטים להתגרש אנחנו זקוקים להרבה נתונים, חלקם נתונים רגשיים, חלקם מספריים וחלקם נסיבתיים. בנתונים המספריים בהחלטה להתגרש אנחנו צריכים לקחת בחשבון את חלוקת הרכוש. כשכל אחד מבני הזוג רואה זאת אחרת; חלקם מנסים לשמור על הכל שווה ככל האפשר, בעוד שאחרים עשויים לרצות לקחת יותר מהכל. עם זאת, הדרך הנכונה ביותר היא לבדוק את מכלול הרכוש (גם החובות וגם החסכונות, הפנסיות, הקרנות, המשכורת ועוד) ולראות את התמונה המלאה ואז לבדוק את נושא החלוקה.

קביעה מי יקבל מה יכולה להיות משימה לא פשוטה אך הכרחית כי חשוב שכל אחד יקבל את מה שהוא צריך בחיים – כולל יציבות כלכלית, ביטחון אישי ובריאות רגשית. מעבר לכך בישראל (וגם בשאר העולם) ההחלטה להתגרש היא גם החלטה בעלת נופך משפטי. ועל כן, במידה והגירושין יגיעו לפתחו של בית המשפט, הפסיקה קבעה כי בחלוקת הרכוש צריך לשמור שלא יהיה מצב של "בית עני בית עשיר"

לבסוף, ההחלטה להתגרש מבן/ת הזוג, היא החלטה רצינית הדורשת "להזיז" מעט את הרגשות הצידה ולעסוק בחשיבה מדוקדקת. בזכות זה, לא מעט מקרים שמגיעים לפתח הקליניקה שלי מסתיימים בגירושין טובים ובריאים ששומרים על בני הזוג שפויים בתהליך הזה, עד כמה שאפשר והכי חשוב, שומרים על הילדים שלהם גם בגירושין וגם לאחר שהתגרשו;

להתגרש בטוב בתהליך של גישור זו ההחלטה המתבקשת כאשר חושבים על איך מחליטים להתגרש? כדי שבסוף תהיה מינימום פגיעה בבני הבית, ההורים והילדים, בתהליך המורכב הזה. וזה השירות שאני מעניקה לבני הזוג שמגיעים אלי לקליניקה.  פוסט

חשוב להבין שהעבודה לא מסתיימת ברגע שמתחתנים ובטח ובטח בני זוג לא מתחתנים עם המחשבה להתגרש; העבודה על מערכת היחסים נהיית מורכבת ולעיתים שוחקת וללא עניין יותר ככל שעובר הזמן וזו הסיבה שכל כך הרבה אנשים בסופו של דבר, אינם מצליחים להישאר נשואים ומוותרים סופית על מערכת היחסים שלהם.

זכרו  כי בעוד שההחלטה להתגרש עלולה להכאיב בהתחלה, הכאב בסופו של דבר יתפוגג עם הזמן כאשר בני הזוג ימשיכו הלאה בחייהם ללא בן/בת הזוג שלהם יותר ולכן חשוב לזכור את זה כעומדים בפני השאלה איך מחליטים להתגרש?

סימנים שצריך להתגרש

אודות

אודות הילה לוי

בדצמבר 2009 התגרשתי, בהיותי אם לתינוק בן 4 חודשים, סטודנטית שנה ג' למשפטים.

התחבר ועקוב

החלטנו להתגרש, מה עושים כדי לעבור את התהליך בצורה הכי מכובדת ובריאה?

זהו, החלטנו להתגרש, מה עושים? להתגרש היא החלטה כואבת עבור חלק ועבור חלק אחר, זו הדרך היחידה להציל את מערכת היחסים שלהם עם עצמם ועם בני הזוג להם נישאו פעם מתוך אהבה ותשוקה להקים חיים יחד. החלטה להתגרש היא כמו כל החלטה גורלית אחרת ויש לקחת אותה בשיא הרצינות ולכלול בתוכה לא מעט פרמטרים רגשיים ועובדתיים. כדי לעבור את תהליך הגירושין בטוב, דרך גישור, חשוב דבר ראשון להבין את ההשלכות של קבלת ההחלטה להתגרש. להבין שבמציאות, להתגרש זה לא קל לאף אחד ויש לנהוג באופן כזה שישמור עליכם ועל הילדים שלכם בתהליך המורכב הזה.

אורית הגיעה אלי ואמרה: החלטנו להתגרש, מה עושים? דבר ראשון בררתי עם אורית, הוא אם אכן היא ובעלה הסכימו ביחד על סיום הנישואין שלהם. כי לעיתים אני מקבלת שיחות מנשים שלא שיתפו את הבעלים שלהן בהחלטה להתגרש ואז  התייחסות לכל התהליך הוא שונה.

אבל אצל אורית ובעלה, זה היה שונה. שניהם החליטו להתגרש ועכשיו רוצים לדעת מה עושים?

כאשר מחליטים להתגרש, על מי שיזם את הגירושין להעריך את הסיבות לרצונו להתגרש כפי שהזכרתי בפסקה מעל. יש אנשים שמתגרשים בגלל שהם אומללים בנישואיהם – הם רוצים לצאת. אנשים אחרים מתגרשים בגלל רומן מחוץ לנישואים. מישהו עלול גם להחליט להתגרש בגלל אלימות במשפחה או התעללות מינית או כי נגמרה האהבה וכו. חשוב להבין שכל הסיבות הללו תקפות והכרחיות כאשר מחליטים לסיים את הנישואים גם אם זה לא מקובל על שני הצדדים.

סימנים שצריך להתגרש

עם זאת, זה גם חיוני להבין שלהתגרש היא אף פעם לא בחירה קלה.

זה יכול להיות קשה להתפייס לאחר שהחלטת להתגרש ממישהו. אתה עלול למצוא את עצמך תקוע בלימבו בין שני משקי בית בזמן שאתה מחכה לסיום ההליכים בבית המשפט. זוגות רבים בוחרים בדרך זו ופותרים את הבעיות שלהם מחוץ למערכת בתי המשפט. זה עובד הכי טוב כאשר שני בני הזוג מוכנים לעבוד על הבעיות שלהם מחוץ לאולם בית המשפט. אם אף אחד מהצדדים אינו מוכן להתמודד עם בעיותיו, שופט צריך לתת צו משפטי של גירושין ללא כל משא ומתן או פיוס. כך או כך עובד – אבל רק אחד כרוך בכאב של ניסיונות פיוס.

זוגות שלא מתאימים לגישור

החלטנו להתגרש, מה עושים? כן, להתגרש יכול להיות עסק מבולגן; עם זאת, ישנן דרכים רבות לטפל בתהליך מלבד ליטיגציה. יש זוגות שבוחרים לעבור דיון לא פורמלי בבית המשפט שבו שני הצדדים פונים לשופט – לבד ולחוד – בנוגע לבעיות שלהם זה עם זה. הגשת בקשה לפירוק נישואין (או גירושין) היא הפעולה המשפטית הפורמלית שבה שופט נעתר לבקשתך לגירושין ומחליט על כל הזכויות והחובות המשפטיות בינך ובין בני זוגך. הגשת בקשה לפירוק נישואין (או גירושין) לא תמיד מצריכה עורכי דין; עם זאת, עדיף כששני בני הזוג שוכרים ייצוג משפטי עבור עצמם. במהלך ההליכים בבית המשפט, שני הצדדים מתייחסים לכל הבעיות שלהם עם עורכי דין נוכחים כך ששום דבר לא דולף בחזרה לבית ללא אישור. בדרך זו, כל אחד מקבל את מבוקשו מבלי שאף אחד ירגיש חוסר כבוד או חוסר כוח לאורך התהליך.

להתגרש היא אף פעם לא החלטה קלה – אבל היא הכרחית אם הנישואים שלך נכשלים בבית. בנוסף, סביר יותר שבני זוג אומללים יקיימו רומנים ויגמרו – ניחשתם נכון – לב שבור של אדם אחר! שני הצדדים חייבים להיות מספיק מוכנים – ורוצים – בטיפול במצב כואב זה כדי שיוכלו להמשיך הלאה בצורה בריאה עם חייהם ועתידם.

איך יודעים שצריך להתגרש? – רק אתם יודעים את התשובה!<br />

גירושים הם בעיה חברתית רצינית ברוב המדינות. רוב האנשים מתגרשים, אבל רק מעטים בוחרים להתגרש. ברוב המקרים, לזוגות נשואים יש זכויות חוקיות על רכושם וילדיהם. עם זאת, גרושים יכולים גם להגיש תביעת גירושין ולקבל משמורת על ילדיהם. גורמים רבים משפיעים על החלטתו של אדם להתגרש. אלה כוללים את מספר הנישואים הכושלים, בעיות כלכליות וצרכים אישיים.

נישואים כושלים יכולים להוביל לבעיות רבות, כולל בעיות כלכליות. נישואים רבים כושלים בסופו של דבר עולים לזוגות הרבה כסף. הם עושים זאת על ידי הגשת תביעות אחד נגד השני או תשלום לנושים זועמים. הגשת תביעת גירושין מגינה על זוגות מלעשות דברים אלו ואינה עולה להם כסף. זה גם מבטיח שהם מקבלים גם את הרכוש שלהם וגם את הכספים שלהם לאחר פיצול. הגשת תביעת גירושין מגינה מפני טעויות יקרות על ידי הגנה על הכספים והרכוש שלך.

החלטנו להתגרש, מה עושים? זוג חייב להסכים על תוכנית גירושין לפני הגשת תביעת גירושין. רוב המדינות דורשות מהבעל או האישה לפתוח בהליכים משפטיים נגד האחר. במדינות אחרות, שני הצדדים חייבים ליזום הפרדה משפטית זה מזה. כל צד יכול לבקש מבית המשפט את ביטול הנישואין אם יחליט לעשות זאת לאחר הגשת תביעת הגירושין. ביטול הופך את הנישואין לבלתי חוקיים מבחינה משפטית; היא אינה מפרקת את הנישואים מבחינה טכנית, אלא רק מכריזה על חוסר תוקף בגלל הונאה או טעות.

איך יודעים שצריך להתגרש? – רק אתם יודעים את התשובה!<br />

במקרים מסוימים, אנשים בוחרים להתגרש כאשר נישואיהם אינם מספקים את צרכיהם. מי שמאושר בנישואיהם אולי לא ירצה לשבש את חייהם על ידי התמודדות עם בן זוג בבעיה. הם עשויים גם להיות בטוחים כלכלית מספיק כדי לא לדאוג לחלוקת נכסים עם בן הזוג שלהם. בנוסף, ילדים במצבים אלה מבוגרים מספיק כדי לקבל החלטות משלהם לגבי איך חיי המשפחה צריכים להתנהל. לדוגמה, ילד אחד עשוי לרצות הורים ידידותיים אך אינם מעורבים בחייו בשום צורה, בעוד שילד אחר עשוי לרצות את שני ההורים נוכחים בכל היבטי חייו.

נישואים כושלים יכולים להוביל לבעיות רבות אם זה לא מתנהל כראוי – כולל בעיות פיננסיות. הגשת תביעת גירושין מגינה על בני זוג מהתמודדות עם בעיות קשות כמו תשלום חשבונות או החלטה היכן לגור לאחר כשלון נישואין. הוא גם מגן על בני זוג מפני אובדן נכסים במהלך הליכי גירושין. כדי להגן על עצמך ועל יקיריך, שקול להגיש תביעת גירושין בעת ​​הצורך כדי למנוע שנים של צרות לאחר נישואים כושלים. החלטנו להתגרש, מה עושים?  אמוציות אאוט- שכלתנות אין

החלטות מיוחדות בגירושין: נסטינג, להתגרש ולגור ביחד

לאנשים רבים יש דעה שלילית על גירושין. עם זאת, אחת הסיבות הגדולות ביותר שאנשים מתנגדים לגירושים היא בגלל שהם מאמינים שזה רע לילדים. עם זאת, ישנן סיבות רבות לכך שגירושים יכולים להיות דבר חיובי עבור כל המעורבים, במיוחד לילדים. גירושין יכולים לאפשר לאנשים להתחיל מחדש ולמצוא אושר במערכת יחסים חדשה. למרות שזו יכולה להיות הזדמנות מצוינת למבוגרים, זו יכולה להיות גם הזדמנות מצוינת לילדים.

אחת הסיבות הגדולות ביותר שאנשים מתנגדים לגירושים היא כי הם מאמינים שזה רע לילדים. אנשים רבים מאמינים שהורים מתגרשים נוטים להתמקד יותר בעצמם מאשר בילדיהם. הם גם מרגישים שלילדים יש סיכון גבוה יותר למחלות נפש, בעיות חברתיות ובעיות כלכליות לאחר גירושין. עם זאת, מחקרים רבים הראו כי הגורם החשוב ביותר בקביעת מידת ההצלחה של הילדים לאחר הגירושין הוא מידת הרווחה של ההורים המשותפים לאחר הפרידה. אם ההורים נשארים מכבדים זה את זה ופועלים יחד למען טובת ילדיהם, חוויה זו יכולה להיות חיובית מאוד עבור הילדים. גירושין נותנים להם הזדמנות ללמוד כיצד לתפקד באופן עצמאי ולקבל החלטות בעצמם. ילדים שגדלים בסביבה בריאה שלאחר הגירושין לרוב בטוחים ומצליחים יותר מבני גילם שגדלו במשפחות שלמות.

סימנים שצריך להתגרש

מצד שני, יש הטוענים שגירושים מזיקים לילדים מכיוון שהם עשויים להגביר את סיכוייהם חווים התעללות או הזנחה מהוריהם או האפוטרופוסים שלהם. במקרים מסוימים, הבאת ילדים למצב לא יציב עלולה להגביר את הסבירות להתעללות או הזנחה בילדים. עם זאת, חשוב לציין שהתעללות והזנחה בילדים יכולים להתרחש גם כאשר שני ההורים נשארים באותו בית וממשיכים לתפקד כהורים לאחר גירושין. למעשה, מחקרים מראים שנשים נוטות פחות לבצע התעללות בילדים כשהן נמצאות במערכת יחסים לאחר גירושין מאשר כשהן נשואות לאבי ילדן. כך גם לגבי גברים; הם נוטים פחות לבצע הזנחת ילדים כשהם נמצאים במערכות יחסים שלאחר הגירושין מאשר כשהיו נשואים לאמא של ילדם. הסיבה לכך היא שגברים ונשים כאחד נוטים יותר להיות פחות לחוצים ומאושרים יותר לאחר שהתגרשו ונישאו מחדש למישהו חדש.

סימנים שצריך להתגרש

גירושין לא רק טובים להורים אלא שהם יכולים גם לעזור לשפר את היחס של ילדים לבני המשפחה המורחבת שלהם. מחקר אחד מצא שמתבגרים שגדלים עם הורים גרושים נוטים לקיים יחסים חיוביים יותר עם סבא וסבתא מאשר בני גילם שגדלו עם משפחות שלמות. אלו חדשות טובות מכיוון שסבים וסבתות מספקים לרוב תמיכה רגשית, תמיכה כלכלית ועזרה בטיפול בילדים לנכדיהם שהוריהם עסוקים בעבודה ובמערכות יחסים חדשות. בעוד שבני המשפחה המורחבת לא תמיד יסכימו עם האופן שבו בעיות הזוגיות של קרוביהם מתפתחות, הם יותר משמחים למלא את כל הפערים הרגשיים שהותירו נישואים אומללים, כך שהנכדים ירגישו אהובים ונתמכים על ידי מקורות מרובים במהלך ילדותם.

גירושין אינם טובים רק למבוגרים; זה גם טוב לילדים כי זה נותן להם הזדמנות לגלות מי הם באמת מבלי לחיות בלחץ או לחץ הורי מתמידים. זה נכון במיוחד אם אתה מחשיב מה קורה אם אחד ההורים רוצה שהילד יחיה איתו בעוד ההורה השני לא רוצה אותם בכלל. בנוסף, מצבים מסוימים עלולים ליצור קרע בין אחים אם לאחד יש משמורת הורית בעוד שלאחר אין או רק יש לו זכויות ביקור מוגבלות עם הוריו או האפוטרופוסים שאינם משמורנים. במקרים כאלה, לגדול ללא לחץ הורי יכול לשחרר את הילד מתחושת הלחץ ללכת בדרכי חיים מסוימים רק בגלל שזה משמח הורה אחד אבל לא אחר. במקום זאת, ללא לחץ משפחתי, ילדים יכולים לבחור את הדרך שגורמת אותם למאושרים ביותר כפרט במקום לנסות לרצות את כל השאר במשפחתם בבת אחת.

סימנים שצריך להתגרש

בסך הכל, יש הרבה סיבות חיוביות לכך שגירושים טובים לילדים לא משנה כמה זה יכול להיות רע למבוגרים. זה מאפשר להורים הזדמנות להתחיל מחדש ויכול להגביר קשרים משפחתיים חיוביים שבהם ילדים לומדים כיצד לקבל החלטות בעצמם ולפתח עצמאות רגשית מהבעיות והלחצים של משפחות הלידה. גירושין יכולים גם ליצור קרעים רגשיים בין אחים כאשר לאחד יש יותר פריבילגיות או זכויות מאשר לאחר או מרגיש לחוץ ממתח בין בני משפחה שאינם משמורנים במהלך ביקורים או שיחות טלפון עם קרובי משפחה שאינם משמורנים… לעומת זאת, הגירושין עשויים גם לגדול. התעללות או הזנחה בילדים מכיוון שהורים אומללים עשויים להתמקד פחות בטיפול בילדיהם כאשר הם נאבקים בבית כלכלית או חברתית עקב מתח רגשי עקב פירוק נישואיהם/מערכות היחסים שלהם.

שירותים שלי

בואו נתחיל תהליך של גישור

איך להתגרש ולהישאר חברים 

חברים נשארים נאמנים גם לאחר גירושין. חברים נשארים חזקים גם לאחר גירושין. חברים נשארים מחויבים לבן הזוג שלהם גם לאחר גירושין. חברים תומכים זה בזה בזמנים קשים; הם עוזרים אחד לשני להישאר מאושרים. חברים הם מקורות מדהימים לתמיכה רגשית.

יש אנשים שבוחרים להישאר חברים עם האקסים שלהם לאחר גירושין. חברויות הן ייחודיות ואי אפשר להחליף אותן בידידות של מישהו אחר. אתה והאקס שלך חלקתם חוויות ייחודיות יחד; זה בלתי אפשרי לקיים שוב חברויות זהות. עם זאת, יש אנשים שבוחרים לנתק כל קשר עם האקס שלהם לאחר גירושין. זו החלטה קשה אבל יכולה לעזור לך להמשיך בחייך. אם תבחר להישאר חברים עם האקס שלך, שקול את היתרונות עבור שניכם. זה האינטרס שלך שיהיו לך חברים שיתמכו בך ויעזרו לך להישאר מאושר.

חברים נהנים להישאר חברים עם האקס שלך. אתה יכול להרוויח מהשארת חברים עם לשעבר שלך – בני זוג יכולים לספק תמיכה רגשית שאולי לא תקבל מחברים אחרים. הם עשויים גם לספק דוגמאות חיוביות למערכות יחסים שעובדות היטב יחד – הם היו נשואים בעבר ויודעים מה עובד הכי טוב. הם עשויים גם להיות מוכנים להקשיב לבעיות שלך ולהציע פתרונות מבלי לצפות לתמורה. הישארות חברים עם האקס שלך מאפשרת לך לחפש את הדוגמאות החיוביות האלה בעצמך – זו דרך מצוינת לשפר את כישורי היחסים שלך.

סימנים שצריך להתגרש

שמירה על ניירת הגירושין לעצמך מספקת דרך נוחה להישאר חברים עם לשעבר שלך – פגישה עם עורך הדין שלך היא דרך מצוינת להישאר מעודכן על החיים של האקס שלך מבלי להפריע לעצמך. השתתפות בדיונים וצווי בית משפט מאפשרים לך ללמוד על מה שהאקס שלך עושה מבלי ליצור איתם אינטראקציה אישית. ביצוע בדיקות אקראיות של הבית או הרכב שלהם מאפשר לך לעקוב אחר חייהם האישיים מבלי להתעמת ישירות איתם על כך. זה עוקף את כל הבעיות הפוטנציאליות שעלולות להתעורר אם הם יחליטו ליצור קשרים רומנטיים עם אחרים תוך שהם עדיין נשואים אליך.

חברות היא חלק חיוני מהחיים; הם מקורות חזקים להפליא לתמיכה רגשית שיכולים לעזור לך להתאושש מכל בעיית מערכת יחסים, כולל גירושין. חשוב לזכור שלא משנה כמה כואב הנשור מהגירושין שלך, לא משנה כמה מבולגן – חשוב לזכור שאתה עדיין בחיים ויכול לעבור את הפרק החדש הזה בחייך מבלי לפגוע בבריאותך או באושרך לנצח. אתה יכול לבנות גרסה חדשה וטובה יותר של עצמך ברגע שאתה משוחרר מהלחצים של מערכת יחסים לא מאושרת; הישאר חברים עם האקסים שלך כך שאתה תמיד מוכן בבוא הזמן להתחלה חדשה.

כשאת מלבטת האם להתגרש או לא תשאלי את עצמך את השאלות הבאות

בואו נתחיל תהליך של גישור

הילה לוי

האם נכון לעזוב את הבית לפני גירושים

אנשים רבים חשים חרטה לאחר גירושין. הם מאמינים שנישואיהם היו כנים, אך הנישואים נכשלו. לפיכך, הם בוחרים להישאר בבית ולחכות שנישואיהם ייכשלו מעצמם. הם חושבים שאם הם יישארו בבית, הם יכולים להציל את כל מה שנותר ממערכת היחסים שלהם לפני שהיא תתפורר לחלוטין. האם זה באמת רעיון טוב?

אנשים רבים מאמינים שלהישאר בבית זה רעיון טוב לאחר גירושין. הסיבה לכך היא שאנשים שנשארים בבית נוטים לקיים נישואים מאושרים יותר מאנשים שיוצאים לעבוד לאחר גירושין. עם זאת, מומחים רבים חולקים ואומרים כי עדיף לצאת ולחיות את החיים לאחר נישואים כושלים. הסיבה היא שאנשים שנשארים בבית נוטים להאשים את עצמם בכישלון נישואיהם. הם מבזים את עצמם על חוסר האטרקטיביות שלהם או השכלה או אישיות או משהו אחר שגרם לכישלון הנישואים שלהם. אנשים שנשארים בבית לאחר גירושין חשים פעמים רבות חרטה, מה שמונע מהם להמשיך בחייהם. לכן, חזרה לשגרה הישנה שלך לא תעזור לך להתאושש מנישואיך הכושלים.

העובדה היא שאנשים רבים מודעים לעובדה שהשהייה בבית תקל על הנפש. עם זאת, זה לא אומר שזה הדבר הטוב ביותר עבור כולם. למעשה, הבחירה במסלול זה עלולה להיות קשה ביותר עבור חלק מהנשים שהולכו שולל בכוונה להתחתן עם גברים שהיו להם מספר נשים. הם מרגישים כאילו הם בוגדים בבעלה בכך שהם עוזבים אותו; לפיכך, יש נשים שמתקשות להתקדם בחייהן לאחר נישואים כושלים. הישארות בבית יכולה לעזור לחלק מהאנשים להתאושש משברון לב, אבל זה לא עובד עבור כולם.

סימנים שצריך להתגרש

דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא איך הילדים שלך יגיבו כשהם יגלו שהיית נשוי בזמן שהיית נשוי למישהו אחר. ילדים יכולים להיות מאוד מבינים במצבים של מבוגרים, אבל הם לא יבינו מדוע שניכם נשארתם בנישואים לא מאושרים. לאחר מכן הם יניחו ששניכם הייתם משתתפים מוכנים במצב בו נקלעתם שניכם – וזה מאוד לא הוגן כלפיהם ועבור ילדיכם האחרים. עדיף להסביר את הדברים כדי שידעו את האמת; ואז תן להם להחליט איך הם רוצים להתמודד עם זה בעצמם. האמת היא הטובה ביותר כשמדובר בהתנהלות מול הילדים שלך- אז תסביר את הדברים בכנות ובאחריות כדי שכולם יוכלו להבין מה קרה.

איך אפשר לדעת האם גישור לגירושין זה מה שנכון עבורך?

הנה 5 השאלות שיעזרו לך לעשות את הבחירה הנכונה

דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא איך החברים שלך יגיבו כשהם יגלו שהיית נשוי כשהיית עדיין. נשוי למישהו אחר. רוב החברים שלך מבינים שלהתגרש ממישהו שאתה נשוי לו קשה על הנפש; אבל יש מי שחושב שהייתם משתתפים מוכנים במצב בו נקלעתם שניכם – וזה מאוד לא הוגן כלפיהם ועבור חבריכם האחרים. עדיף להסביר את הדברים כדי שידעו את האמת; ואז תן להם להחליט איך הם רוצים להתמודד עם זה בעצמם. האמת היא הטובה ביותר כשמדובר בהתנהלות עם החברים שלך- אז תסביר את הדברים בכנות ובאחריות כדי שכולם יוכלו להבין מה קרה.

ברור שהשהייה בבית לא תעזור לך בהחלמה הרגשית שלך. נישואים כושלים. אתה רק תגרום לעצמך להרגיש גרוע יותר אם תאשים את עצמך במשהו שלא הייתה לך שליטה עליו – ויש הרבה מצבים אחרים שגם להישאר בבית לא יעזור. אתה רק תגרום לעצמך להרגיש גרוע יותר אם תאשים את עצמך במשהו שלא הייתה לך שליטה עליו – ויש הרבה מצבים אחרים שגם להישאר בבית לא יעזור. במקום זאת, צא וחי שוב את החיים!

סימנים שצריך להתגרש

אז אם אתם מרגישים שאתם "יושבים הרבה זמן כבר על הגדר" ומתחבטים עם השאלה איך יודעים שצריך להתגרש? 

דברו איתי, אני אעזור לכם להבין מה הכי נכון לכם ועבורכם.

‏‏ההרצאה של הילה לגבי ‏‏גירושין מאוד חשובה לכל ‏‏מי שרוצה להיפרד! במיוחד ‏‏כשיש קשיים מול בן הזוג, ‏‏כשיש קושי כלכלי ושלמרות ‏‏כל זאת, חשוב לשמור ‏‏שהילדים לא ייפגעו. ‏‏הסיפור האישי המרתק ‏‏והמחזק של הילה מראה ‏‏ ‏‏4 8 כמה ניפיון וכוח יש לה ‏‏לעזור לאחרים. היתה לנו ‏‏גם הזדמנות לחוות אותה ‏‏כמאמנת בזכות השאלות ‏‏ששאלה אותנו, הדימויים, ‏‏והחשיבות בשחרור ‏‏מחשבות שליליות. הבנתי ‏‏שעל ידי ליווי נכון כמו שלה, ‏‏ושינוי חשיבה אפשר לצאת ‏‏מחוזקים מהשינוי. שאפו! ‏‏ ‏‏תודה רבה הרצאה מדהימה.

0
  0
  העגלה שלך
  עגלת הקניות ריקההמשך בקניות