מגשר גירושין מומלץ

מגשר גירושין מומלץ הוא המגשר המתאים ביותר לצרכיכם היות והוא מתמחה בגירושין ופרידה.  במאמר שלפניכם תמצאו סיפורים של שלושה לקוחות ותיאור הליך הגישור לגירושין

הסיפור של דנה ועמית שחסכו יותר מ 160 אלף באמצעות מגשרת מומלצת

מגשרת מומלצת היא הסוד להצלחת הגירושין. לא כל מגשרת (שלא מתמחה בגירושין ופרידה), תוכל להבין את המשמעות של הליך הגירושין. יש שמשווים את משבר הגירושין למשבר שבא בעקבות אובדן של אדם קרוב ולכן חשיבות ההמלצה על מגשרת הוא בגדר "מאסט".

דנה ועמית פנו אלי לאחר שקיבלו המלצה חמה מזוג שהתגרש אצלי כמה שנים לפני כן ולמרות ששמעו חוות דעת על מגשרת מומלצת, התלבטו האם להתגרש דרך עו"ד או דרך מגשרת. הם היו כבר אצל עו"ד והבינו שהעלויות מאוד גבוהות עבורם וכן, הרגישו כי עוה"ד לא היה קשוב להם, אלא היה עסוק במה מותר מבחינת החוק ומה אסור. מה שפחות התאים לאופי היחסים ביניהם. לדנה ועמית שני ילדים בני 3 ו 5.

מה זה גישור לשלום בית לחילופין גירושין?

לאחר הפגישה הראשונה החליטו בני הזוג להמשיך להליך גישור גירושין ביחד איתי. במהלך הפגישות הבאות החליטו בני הזוג כי האחריות ההורית תהיה משותפת. בנוגע לחלוקת הרכוש, עשינו בדיקה מקיפה של ההכנסות מול ההוצאות וגם ההכנסות וההוצאות העתידיות לטווח הארוך. הגענו יחד לתובנות כי ההכנסות שלהם גבוהות (יש גם נכסים משותפים וחסכונות לשני הצדדים) ודי שוות ולכן גובה המזונות בסופו של דבר יהיה נמוך וכך עזרתי לבני הזוג לחסוך 160 אלף ש"ח על תשלומי המזונות שעוה"ד הציע להם לפניי.

לכן, זו לא קלישאה לבקש לעבור הליך גישור גירושין באמצעות מגשר גירושין מומלץ. כי רק מגשרת מומלצת כזו תוכל להבין את טיב מערכת היחסים ביניכם ולכוון אתכם לפתרונות שהכי מתאימים לכם בגירושין ולחסוך לכם הרבה כסף שתוכלו אח"כ לרכוש בו חופשה כיפית לכם ולילדים…

סימנים שצריך להתגרש

מגשר מומלץ, איך תבחרו את מגשר הגירושין הנכון עבורכם?

השאלה איך תבחרו את מגשר הגירושין הנכון עבורכם, היא השאלה החשובה ביותר שעליכם לשאול את עצמכם לפני תחילתו של הליך הגישור.

במאמר זה אפרט כיצד תוכלו לוודא שאתם בוחרים במגשר מומלץ שהוא מקצועי, מנוסה ויתאים ביותר עבורכם. כדי לבחור מגשר גירושין מומלץ יש לשים לב לאלמנטים החשובים הבאים:

1. ניסיון המגשר בהליכי גישור גירושין – גישור גירושין הוא תהליך מורכב הדורש הבנה במגוון היבטים של הגירושין ובהם היבטים רגשיים, כלכליים, רכושיים, משפטיים, משפחתיים ועוד. מגשר מומלץ הוא מגשר בעל ניסיון רב יותר בהליכי גירושין כך הוא יוכל לעזור לכם להגיע לפתרונות יצירתיים יותר ולהסכמות המתאימות לכם יותר.

2. תפיסת העולם של המגשר – כמו בכל תחום, תפיסת העולם של איש המקצוע היא זו שתכתיב אם תעברו איתו את התהליך או לא. תפיסת עולם של מגשר מומלץ, שהיא מיושנת, שמרנית, נוטה לכיוון אחד ולא לאחר, לא תתאים לכל אחד אך ייתכן וכן תתאים לאחר. תפיסת העולם שלי היא כי גירושין הוא מכלול של התמודדויות לא פשוטות הן בפן הרגשי והן בפן הכלכלי ולכן פיתחתי שיטה לגישור שנותנת מענה על התמודדויות אלו – גישור בגישה הוליסטית.

סימנים שצריך להתגרש

כפי שכתבתי מעל, גירושין הוא תהליך מורכב הדורש לתת מענה במספר היבטים של הגירושין: ובהם היבטים רגשיים, כלכליים ומשפטיים, לכן האני מאמין שלי הוא שהורים שמגיעים לגישור לגירושין צריכים לקבל מעטפת מקיפה והוליסטית שתעזור להם להתמודד בקלות עם הליך הגירושין.

בני הזוג שמגיעים אלי, מקבלים את משולש הזהב: משפטי, כלכלי ורגשי. זה עובד כך: אני מגשרת ביחד עם מגשר, גבר, שבא מתחום כלכלת המשפחה, כך שהוא נותן מענה על ההיבט הכלכלי של הגירושין. אני אישה, בעלת תואר במשפטים LLB, נותנת את ההיבט המשפטי בתהליך וביחד, אנחנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם מנחת הורים שנותנת מענה על ההיבט הרגשי מול הילדים.

כי אנחנו מאמינים שגירושין הם משבר שאפשר וחובה לצמוח ממנו. אנחנו מאמינים שאם תטפלו בפן המשפטי, הכלכלי והרגשי מול הילדים אתם תצלחו את התהליך טוב יותר ותשארו ההורים של הילדים שלכם גם לאחר הגירושין. אם לשניכם יהיה טוב – לילדים שלכם יהיה טוב.

סימנים שצריך להתגרש

אודות

אודות הילה לוי

בדצמבר 2009 התגרשתי, בהיותי אם לתינוק בן 4 חודשים, סטודנטית שנה ג' למשפטים.

התחבר ועקוב

3. חיבור עם המגשר – החיבור למגשר גירושין מומלץ הוא בעיניי הכי חשוב כי בגישור חשוב שתרגישו בנוח לחשוף נדבכים מחייכם ולשתף ברצונות ובצרכים החשובים לכם ביותר בגירושין. על כן חשוב מאוד שתרגישו בנוח ושתהיה כימיה ביניכם ותבטחו בו במאתיים אחוזים כדי שהתהליך יצליח. במקרים בהם אחד הצדדים לא מרגיש בנוח עם המגשר, הגישור יתקע והתוצאה לא תהיה מיטבית.

4. זמינות המגשר – חשוב לוודא שהמגשר המומלץ יכול לפגוש אתכם בזמנים הנוחים לכם.

5. קירבה למקום המגורים שלכם – מומלץ למצוא מגשר שיוכל לקבל אתכם בקליניקה הקרובה למקום המגורים שלכם. קליניקת הגישור שלנו נמצאת בחיפה, בפתח תקווה וגם בזום.

איך יודעים שצריך להתגרש? – רק אתם יודעים את התשובה!<br />

6. השכלה רלוונטית של המגשר – מגשר מומלץ לא חייב להיות עו”ד, למעשה עו”ד אינם לומדים במהלך לימודי המשפטים כיצד לפתור קונפליקטים אלא להפך – כיצד לעורר אותם. לעיתים קרובות עו”ד נעדרים ידע נדרש בהיבטים הרגשיים והמורכבות האנושית של הגירושין. משכך אני מציעה לוודא שעוה"ד המגשר עבר הכשרה נוספת ושיש לו כלים נוספים מעולם הרגש ויישוב הסכסוכים בהסכמה, בנוסף להשכלה משפטית רלוונטית.

מבחינה פורמאלית, כדי להיות מגשר מומלץ על המגשר לעבור קורס גישור בסיסי קצר בן 60 שעות בלבד וקורס פרקטיקום בן 60 שעות גם כן. חשוב לוודא של מגשר גירושין מומלץ יש את מלוא ההכשרה הנדרשת, היינו: גם קורס בסיסי + פרקיטקום וגם התמחות בגישור במשפחה בדגש על גירושין ופרידה.

כמו כן, למגשר מומלץ רצוי שתהיה השכלה רלוונטית לתחום של פתרון קונפליקטים, טיפול או תקשורת ומדעי ההתנהגות. כל אלו למדו כיצד לעבוד עם אנשים, מה מניע אותם וכיצד לסייע להם לממש את עצמם ולצמוח מהקונפליקט. כמובן שמבחינת ידע משפטי, חשוב שהמגשר יכיר את החוקים והפסיקות הרלוונטיות נכון להיום ושעבר הכשרה מקיפה בנושא.

אז איך יודעים שבחרתם במגשר מומלץ?

הדרך הטובה ביותר לבחור מגשר ולוודא שבחרתם במגשר המתאים עבורכם היא לפגוש מספר מגשרים ולראיין אותם, לקרוא עליהם ברשת ולקבל את מירב הרושם שניתן. אני מאמינה שלאחר שתפגשו מספר מגשרים תוכלו להרגיש מיהו המגשר המתאים עבורכם ומכאן לבחור את המגשר המומלץ הנכון לכם.

הילה ויואב נפגשו עם מספר מגשרים מומלצים ולבסוף עברו בעזרתי גירושין מוצלחים

הילה ויואב החליטו להתגרש. הם אנשים מאוד מסודרים, בעיקר יואב. הוא נפגש עם מספר מגשרים מומלצים. נסע לפגישות עם עו"ד ומגשרים אחרים שבסיומן קיבל הצעת מחיר של לא פחות מ 80 אלף שקל לתהליך עבורו בלבד.

יש חשיבות ליכולת שלכם לבחירת מגשרים מומלצים. בראש ובראשונה חשובה הכימיה, היחס האישי. כמובן שאסור להתפשר על המקצועיות והניסיון. בסופו של דבר, מגשר מומלץ הוא כזה שנעים לנו לדבר איתו והוא נותן תחושת ביטחון.

וכך, בעקבות המלצה על מגשרת, הזוג יואב והילה הגיעו אלי.

הגירושין של יואב והילה היו מורכבים, יש 2 ילדים קטנים, לא מעט נכסים (מדובר במכירת הדירה הנוכחית ועוד נכסים משותפים). היה צורך גם לדון בנושא גובה המזונות לאור הנכסים הרבים ורמת החיים הגבוה להם התרגלו לחיות בה וכן חלוקת הרכוש המורכבת וכל זאת תחת חילוקי דעות לא פשוטים בין בני הזוג שהעיבו על היכולת שלהם להגיע להסכמות גם על הנושאים הלא כלכליים, כמו: מי יהיה אחראי על הילדים (אחריות הורית) וכמה זמן ישהו הילדים אצל כל הורה (זמני שהות).

סימנים שצריך להתגרש

גירושין בין בני זוג בעלי נכסים רבים עלולה להיות מורכבת מבחינת החלוקה. מגשר מומלץ ימליץ לבני הזוג לגשת לאקטואר (רואה חשבון המתמחה בפתרון בעיות כלכליות שבהן משולבים מצבים של אי ודאות וחלוקת כספים עתידית) היות והמגמה היום היא לא ליצור בית עני ובית עשיר. מדובר על כך שגירושין אינה סיבה לירידה ברמת החיים של אחד מההורים, אלא סיבה טובה לחלוקה שווה וצודקת ביניהם כך שהילדים יהנו מאותה רמת חיים שהיו רגילים אליה גם עם האם וגם עם האב.

מכיוון שבני הזוג היו חלוקים על נושא חלוקת הרכוש כי היו נכסים שהיו בבעלותם עוד לפני הנישואין, ראשית היה חשוב לעשות להם סדר בראש בעיקר כי הם אנשים שאוהבים סדר, ולתת להם את הביטחון שבסופו של יום הם יצאו בידיים מלאות. לא כל המגשרים המומלצים ידעו לעשות זאת ויביאו לגישור את הידע והרגישות הנדרשת במקרה מורכב שכזה.

סימנים שצריך להתגרש

מה כלל הליווי שלי כמגשרת:

בניית תכנית חלוקת הרכוש בשיתוף עם אקטואר.
הסכמה על גובה המזונות.
הסכמה על חלוקת הנכסים שנרכשו לפני הנישואין
הסכמה על האחריות ההורית המשותפת של שניהם וזמני השהות אצל כל אחד מההורים.
ליוויתי את הילה ויואב בכל שלב יד ביד עד קבלת פסק הדין על הסכם הגירושין שלהם וגט ברבנות. כל התהליך עלה הרבה פחות מ 50,000 ש"ח לשניהם והם יצאו לדרך חדשה בנפרד אבל ביחד, בהורות משותפת ושוויונית תוך שמירה על טובת הילדים לאורך ההליך ולאחריו. לא כל המגשרים המומלצים יכולים להגיע לתוצאה שכזו ללא הרגישות הנדרשת לטיפול וליווי זוגיות מורכבת שכזו.

סימנים שצריך להתגרש

מגשר טוב או עו"ד טוב, מה עדיף?

היום, עורכי דין רבים עברו הכשרה בגישור ופועלים גם כמגשרים. פיסקה זו נועדה להסביר את ההבדלים בין עורך דין טוב לעומת מגשר טוב.

מגשר טוב יעזור לצדדים שנמצאים במחלוקת, להגיע לפתרון באופן עצמאי, מתוך רצון כנה להשיג לכל אחד מהצדדים את הפתרון הצודק והנכון ביותר עבורם. מגשר טוב פועל בצורה נעימה ומאפשר לצדדים לייצר ביניהם תקשורת כנה ופתוחה אשר תוביל בסופו של תהליך קצר לפתרונות ישימים וצודקים ויוביל את הצדדים ל WIN WIN situation. מאידך, עורך דין אינו פועל משיקולי צדק אלא משיקולי חוק ופרשנות לפסיקה. עורך דין פועל על מנת ולייצג את אחד הצדדים ושואף למקסם עבורו את התוצאה. שאיפתו הבסיסית של עורך הדין היא לגרום להפסד לצד השני ולניצחון לצד אותו הוא מייצג, מצב של WIN-LOSE.

סימנים שצריך להתגרש
 מגשרעורך דין
עלויותמגשר טוב ידאג כי ההליך יהיה ממוקד וכך העלות להליך הגירושין יעמוד על כמה אלפי שקלים בודדים לכל אחד מהצדדים.עלות של עשרות ומאות אלפי שקלים לכל צד.
צדקהליך גישור גירושין נגמר רק כאשר שני הצדדים מרגישים שהפתרון שהושג הוא הפתרון הטוב ביותר עבורם.יש חוק אין צדק- שיקולי הצדק אינם קיימים בהליכים בבתי המשפט.
שליטה בתוצאותבגישור גירושין לצדדים קיימת שליטה מלאה וטובה בהליך הגישור ותוצאותיו היות והם אלה שמביאים את הפתרונות בעצמם.אפס שליטה. היחידים שיכולים להשפיע על התוצאות בסופו של דבר הם עורכי הדין והשופטים.
השפעה על הילדיםגישור בכלל וגישור גירושין בפרט, בונה תקשורת חיובית גם לעתיד בין ההורים ולכן מונע נזקים מהילדים ולעיתים קרובות גם הופך את ההורים להורים טובים יותר.סביר כי ילדים שהוריהם מתגרשים בהליך משפטי עם עורכי דין נפגעים קשות ונגרם להם נזק רב בשל חוסר התקשורת בין ההורים המתגרשים.
מהירות הגעה לפתרוןהליך גישור גירושין ממוצע נמשך בערך 15-18 שעות גישור נטו. ומסתיים תוך חודש עד שלושה חודשים, עד להגעה להסכם הגירושין הסופי.על פי  נתוני הנהלת בתי המשפט גלגולו של תיק  גירושין בבית המשפט עומד בממוצע על כשנה וחצי (18 חודשים).
בירוקרטיההבירוקרטיה היחידה שיש, היא אך ורק בסוף התהליך, לאחר חתימה על הסכם הגירושין. בשלב זה בני הזוג יקבעו פגישה בבית הדין הרבני או בביהמ"ש לענייני משפחה כדי לקבל תוקף של פסק דין על הסכם הגירושין ולהתגרש ברבנות.95% מההליך גירושין בבית משפט עם עורכי דין סובב סביב כתיבת בקשות ושליחת מכתבים. רק 5% מהזמן מקודם לדיון בטובת הצדדים ובפתרון הרצוי.
סודיותמוחלטת! דברים שנימסרו במסגרת הליך הגישור לא ישמשו ראיה בהליך משפטי כלשהו ונשארים חסויים וסודיים לעד.כל מי שעובד במשרד עורך הדין ונכח באולם בית המשפט שומע את הפרטים האישיים הכמוסים ביותר של בני הזוג ויכול לשתף אותם עם אחרים.
דגש על עבר או על העתידבגישור לגירושין, נקודת המוצא היא כאן ועכשיו ופנינו, פני עתיד. העבר משמש כמצפן בלבד להגעה לפתרון טוב יותר לעתיד.העבר הוא הגורם היחיד שקובע איך יראה העתיד.
רצון חופשיהצדדים חופשיים להפסיק את הגישור בכל מקרה בו הם מרגישים שיש להם צורך (למשל לצורך התייעצות). וגם למגשרים עומדת אותה האפשרות.מהרגע שהתחיל ההליך עם עורכי הדין- לא נותר לבחור להפסיקו. להפסקת ההליך עם עורכי הדין באמצע ישנה משמעות דרמטית וקשה לתוצאה הסופית. מסיבה זו מומלץ להימנע מכניסה לתהליך אלא אם אין ברירה.
אפשרות ביטויבשל מטריית הסודיות על ההליך, הגישור מאפשר לצדדים חופש ביטוי מלא. אין מגבלה על מה מותר או אסור לומר- הכל מותר. כל עוד השפה מכבדת ומאפשרת ביטוי הולם לצדדים ולצרכיהם.אפס יכולת ביטוי לצדדים. בעת דיון בבית המשפט היחידים שמדברים הם עורכי הדין המייצגים את הצדדים.
תוקף החלטההסכמה שהושגה בגישור, הושגה בהסכמת שני הצדדים ומרצון חופשי ולכן הצדדים ירגישו מחוייבות גדולה יותר למלא את חלקם בהסכם שנחתם בגישור. ניתן לערער על כל החלטה עד לבית המשפט המחוזי או העליון. גם במקרים בהם ניתן פסק דין סופי אך אחד הצדדים מסרב לקיימו, הוא יכול בהחלט למנוע את קיומו.
אווירההאווירה בחדר הגישור היא אווירה נעימה וחיובית חדר גישור נראה כסלון ביתי עם כורסאות נוחות. מומלץ להתרווח בחדר הגישור עם כיבוד קל ושתייה חמה או קרה.אווירה פורמאלית וקשה של אולמות בית המשפט.
תפקיד

תפקיד המגשר הוא להביא את הצדדים למצוא את הפתרון הטוב ביותר עבורם, ביחד ולכל אחד מהם לחוד.

המגשר פועל להגדיל את העוגה.

תפקיד עורך הדין הוא לגרום לצד אחד לנצח על חשבון הצד השני. אין חשיבות למשמעות "ההפסד".

עורך הדין שואף לחלק את העוגה.

במה מתמקדיםבחיובי, בדברים הטובים ובוני האמון שהתרחשו ורוצים שיקרו בעתיד. מרכזים מאמץ לבנות מציאות עתידית טובה יותר. מתמקדים בכל הדברים הרעים והקשים שקרו על מנת ולהשמיץ את הצד השני.
שירותים שלי

בואו נתחיל תהליך של גישור

בואו נתחיל תהליך של גישור

הילה לוי

אלונה וטל פנו אלי בעקבות המלצה על מגשר גירושין מומלץ כי היה להם חשוב לשמור על טובת הילדים שלהם

כבר מהפגישה הראשונה עם אלונה וטל הרגשתי שהם נמצאים במקום הנכון. כי הליך גישור לגירושין באמצעות מגשר גירושין מומלץ יביא את הצדדים לתקשורת וניהול דו שיח הדדי ביניהם תוך הבנה וקבלה, מתוך טובת הצדדים וטובת ילדיהם.

בסופו של התהליך, אלונה וטל התגרשו בלי אש, בלי להתרושש ובלי לפגוע בילדיהם וכך,  גם שמרו על עצמם והצליחו להמשיך ולתפקד בעבודה ובמסגרות וגם הצליחו לשמור שהילדים לא ישרטו ויקבלו את הפרידה שלהם בטוב ובצורה בריאה.

לא להקל ראש בבחירת מגשר גירושין, מומלץ לעשות את כל הבדיקות האפשריות שמניתי כאן במאמר כדי לקבל חוות דעת מלאה ומקיפה לפני שמתחילים את ההליך. במיוחד עם חשובה לכם טובת הילדים וטובתכם האישית.

אז איך תתגרשו הכי נכון עבורכם? רק עם מגשר גירושין מומלץ!!

סימנים שצריך להתגרש<br />

אז אם אתם מרגישים שאתם "יושבים הרבה זמן כבר על הגדר" ומתחבטים עם השאלה איך יודעים שצריך להתגרש? 

דברו איתי, אני אעזור לכם להבין מה הכי נכון לכם ועבורכם.

‏‏ההרצאה של הילה לגבי ‏‏גירושין מאוד חשובה לכל ‏‏מי שרוצה להיפרד! במיוחד ‏‏כשיש קשיים מול בן הזוג, ‏‏כשיש קושי כלכלי ושלמרות ‏‏כל זאת, חשוב לשמור ‏‏שהילדים לא ייפגעו. ‏‏הסיפור האישי המרתק ‏‏והמחזק של הילה מראה ‏‏ ‏‏4 8 כמה ניפיון וכוח יש לה ‏‏לעזור לאחרים. היתה לנו ‏‏גם הזדמנות לחוות אותה ‏‏כמאמנת בזכות השאלות ‏‏ששאלה אותנו, הדימויים, ‏‏והחשיבות בשחרור ‏‏מחשבות שליליות. הבנתי ‏‏שעל ידי ליווי נכון כמו שלה, ‏‏ושינוי חשיבה אפשר לצאת ‏‏מחוזקים מהשינוי. שאפו! ‏‏ ‏‏תודה רבה הרצאה מדהימה.

*יובהר בזאת כי האמור באתר אינו תחליף לייעוץ משפטי, או טיפול זוגי, אין בו משום חוות דעת או המלצה משפטית. העושה שימוש באתר, עושה כן על דעתו ובאחריותו.

0
    0
    העגלה שלך
    עגלת הקניות ריקההמשך בקניות