איך מתחילים הליך גירושין

איך מתחילים הליך גירושין? מה צריך לעשות דבר ראשון? אני רוצה לעשות לכם סדר בבלאגן ובאופן מובנה לפרוט עבורכם את המהלכים שצריך לעשות ולחשוב עליהם בתחילת הליך הגירושין.

איך מתחילים הליך גירושין? 

הקדמה: על השאלה איך מתחילים הליך גירושין במאה ה -21 יש מספר תשובות רלוונטיות. כל זוג ומה שיתאים לו. אפשר להתחיל הליך גירושין בגישור לגירושין (מומלץ), אפשר להתחיל בתביעה בביהמ"ש לענייני משפחה ואפשר להתחיל את הליך הגירושין בתביעת מזונות בבית הדין הרבני.

המאה ה – 21 הביאה איתה לא רק את האפשרויות להתגרש אלא גם את תקופת השפע והאינסטנט ובכך השפיעה בין השאר על מערכות היחסים שלנו, על ההורות שלנו ועל הזוגיות שלנו.

שפע ההיצע והיכולת ללחוץ מהר מאוד על ההדק כשמשהו לא מסתדר בזוגיות הביא למגמת עליה בגירושין בעולם ובישראל בפרט. לפי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, נראה ששליש מהזוגות הנשואים, מתגרשים מתישהו במהלך נישואיהם. גם אם לא כל הזוגות מתגרשים, רבים חושבים על איך מתחילים הליך גירושין.

זוג מתווכח מול הילדים

עצם המחשבה שלא טוב בזוגיות מביאה כאמור, את בני הזוג לחשוב על איך מתחילים הליך גירושין ולהתרחקות מודעת וגם לא מודעת שיוצרת בעיות בתקשורת ביניהם ומשפיעה באופן ישיר גם על הילדים. מצב זה יכול להביא את בני הזוג לחוסר תפקוד בעבודה ובהורות ולגרום נזק נפשי לילדים. לכן, כדי לצלוח את הגירושין בלי פגיעה בעצמכם ובילדים עליכם לעשות עבודה פנימית, כל אחד עם עצמו וגם שלכם יחד מול הילדים ובעזרת ליווי של איש מקצוע המבין בתחום, כגון: מגשרת לגירושין.

אך אם בכל זאת, החלטתם להיכנס לסטטיסטיקה ולהתגרש, חשוב שתבינו איך מתחילים הליך גירושין ואיך מתגרשים על הדרך הטובה ביותר. כך שבגירושין תטפלו הן בפן הכלכלי, הן בפן הרגשי מול הילדים והן בפן המשפטי ותצאו לדרך חדשה בצורה הטובה ביותר, ביחד ולחוד.

סימנים שצריך להתגרש

איך מתחילים הליך גירושין בהסכמה?

מה זה אומר הליך גירושין בהסכמה? האם בכלל אפשר להסכים על גירושין? אז התשובה היא – כן, אפשרי בהחלט להסכים על גירושין ורצוי לעשות זאת בליווי מגשרת לגירושין. גירושין בהסכמה אומר ששני בני הזוג הגיעו להסכמה שהם רוצים להתגרש וכל מה שנותר להם עכשיו זה להגיע להסכמות נוספות בנוגע למספר פרמטרים חשובים בגירושין, כגון: אצל מי יגורו הילדים, איך יתחלק הרכוש ביניהם, מה יהיה גובה המזונות וכל כמה ימים הילדים יבלו / ישהו עם ההורה השני?

ראשית, מומלץ שבני הזוג ינסו להגיע לגירושין תוך הסכמה וכבוד הדדי. לעיתים בני הזוג בעצמם יגיעו לשיתוף פעולה (שזה הכי טוב) ולעיתים יצטרכו ליווי מקצועי של מגשרת. וכך, כדי להתחיל הליך גירושין, תחילה יש להסכים על כך שהקשר הסתיים ואז ליצור קשר עם מגשרת ולקבוע פגישת גישור.

בפגישת הגישור הראשונה המגשרת תסביר לבני הזוג איך הגישור יתבצע, תתאם עם בני הזוג מועד לפגישות נוספות ותסביר איך מתחילים הליך גירושין, כגון: אילו מסמכים על בני הזוג להביא למפגשים הבאים ועל מה עליהם לדון בפגישות הגישור, האם כדאי להם להיוועץ עם איש מקצוע חיצוני להליך, כמו: אקטואר או מדריכת הורים וכו'.

אודות

אודות הילה לוי

בדצמבר 2009 התגרשתי, בהיותי אם לתינוק בן 4 חודשים, סטודנטית שנה ג' למשפטים.

התחבר ועקוב

איך להתחיל הליך גירושין? מהם השלבים?

איך להתחיל הליך גירושין בלי לשבור את הראש-במיוחד בשביל זה כתבתי את השלבים הבאים שיעזרו לכם להתחיל הליך של גירושין:

1. ההחלטה – איך להתחיל הליך גירושין כשהחלטתם שאתם רוצים להתגרש (ורצוי שתהיה הסכמה ביניכם והחלטה משותפת שאתם רוצים להתגרש). לעיתים החלטה להתגרש היא ההחלטה הנכונה, אם משום שבנישואין אי אפשר לגשר על הפער בין הבעל לאישה, ואם משום שקרה אירוע שבגינו היחסים בין הבעל לאישה התדרדרו. החלטתם להתגרש, התקשרו אליי כדי להתחיל הליך גישור לגירושין. 050-4277-658 בפגישה אתכם, אבדוק יחד אתכם האם יכול להיות שיהיה יותר כדאי לעבוד על מערכת היחסים ביניכם, או לעבוד על הגירושין ביניכם.

2. מסמכים – כדי לדעת איך להתחיל הליך גירושין נכון, יש לאסוף את המסמכים שמוכיחים שיש כסף, איפה, זכויות, יכולת השתכרות, הוצאות, הכנסות, נכסים, פנסיות, ביטוחים ועוד. חשוב לתעד את הדברים בטבלאות של הוצאות והכנסות, וחשוב שהתיעוד יהיה יסודי, משום שאחרת הנתונים, שיהיו בידיכם יהיו מוטעים ומי שיפגע מכך יהיו אתם והילדים שלכם. דבר זה חשוב לא רק על-מנת לחלק את הכספים והנכסים בין בני הזוג, אלא גם כדי לקבוע את גובה מזונות הילדים.

במידה ומדובר בהרבה נכסים וכספים, יומלץ לבני הזוג לפנות לאקטואר שיבדוק את הנכסים והכספים שיש בידיהם וכך חלוקת הכספים והנכסים ביניהם תהיה הוגנת ומדויקת.

3. אצל מי יהיו הילדים? – איך להתחיל הליך גירושין אם אני לא יודע מה אני רוצה? לכן סופר סופר חשוב זה לדעת קודם כל אם אני רוצה שהילדים יהיו אצלי או אצלו, או שאני רוצה שהם יחלקו את הזמן שלהם שווה בשווה בינינו. באופן עקרוני, אני תמיד אעודד שהילדים ישהו זמנים שווים עם שני ההורים. ילדים צריכים גם אבא וגם אמא והם בטח לא אשמים שאבא ואמא כבר לא אוהבים ולא מסתדרים אחד עם השנייה. אז עשו חשיבה מקדימה עם עצמכם בעניין זה.

איך יודעים שצריך להתגרש? – רק אתם יודעים את התשובה!<br />

4. הכנה רגשית – איך להתחיל הליך גירושין בלי לדאוג לנפש שלנו ושל ילדינו? הגירושין הם חוויה לא נעימה היכולה להפגיש זוגות במקומות מאוד נמוכים שלא הכירו אותם לפני כן (שהיו פעם (כך אפשר לקוות) מאוהבים). אפילו אם נחסכים הדיונים בבית המשפט, הגירושין יכולים להיות חוויה טראומטית לכל בני הבית, גם לבני הזוג וגם לילדים. לכן חשוב להכין את עצמכם מבחינה רגשית ע"י ליווי של איש מקצוע, כמו אימון אישי, הדרכת הורים או פסיכולוג/ית. חשוב גם להכין את הילדים, ולוודא שהם לא מאשימים את עצמם בגירושין ההולכים ומתקרבים.

5. מגשרת לגירושין – לא מתפשרים. לוקחים מגשרת שמתמחה רק בגירושין. לא המגשרת של השכנה שנתנה לה עצה והיא נחמדה, ולא המגשר שעזר לכם ליישב את הסכסוך בין השכנים בבניין. רק מגשרת לגירושין ששמעתם עליה מהמלצה אישית ומניסיון בלבד, העוסקת רק בתחום דיני המשפחה והגירושין.

מניתי כאן 5 מהלכים חשובים שעונים על השאלה איך להתחיל הליך גירושין. אם תעשו את כולם לפי הסדר, אתם והילדים שלכם תעברו את התקופה הזו בצורה טובה ובריאה.

איך מתחילים הליך גירושים – מה קורה בפועל?

אז איך מתחילים הליך גירושין בתכלס?

  1. בפועל הליך הגירושין מתחיל כשאחד מבני הזוג או שניהם מחליטים שזהו, "מפרקים את החבילה".
  2. השלב הבא הוא לקדם את ההחלטה למעשה, כדי שהליך הגירושין יקרום עור וגידים שבסופו יגיעו בני הזוג לחתימה על הסכם גירושין ולכן חשוב שבני הזוג ימצאו מגשר/ת שיש להם כימיה איתו/ה. כימיה מאוד חשובה בין מגשר לצדדים שבסכסוך, כי ללא החיבור הזה והאמון ביניהם הליך הגישור עשוי להיכשל.
  3. יחד עם זאת, חשוב לא פחות מהכימיה, המלצות על המגשר/ת מניסיון של בני זוג אחרים שעברו אצלו/ה את התהליך ולא משמועות או מפייסבוק.

גם אם אחד מבני הזוג העומד להתגרש מוקף בחברים, קרובי משפחה ומכרים שבאמת רוצים בטובתו, מומלץ לוותר על עצתם על איך מתחילים הליך גירושין, באופן חד משמעי וברור. הם לא מומחים מקצועיים בתחום הגירושין, וגם אם מי מהם התגרש בעבר והוא בעל ניסיון, אין זה מבטיח כי נסיבות המקרה הן דומות.

כך למשל יכול הגבר לקבל עצה כי עליו להעדיף בכל מקרה תביעה במסגרת בית הדין הרבני, דבר שאינו נכון בכל מקרה, ואישה עלולה לקבל המלצה לפנות למשטרה לגבי פעולה מצד בעלה שניתן לפרש כאלימות, דבר העלול להתברר כתלונת שווא ולגרום נזק רב בפני בית המשפט.

בנוסף, יש להיזהר משרלטנים שמספקים מידע על איך מתחילים הליך גירושין. אלו עלולים לנצל את מצוקת המתגרש כדי להרוויח כסף קל ולתת עצות מוזרות שיעלו למתייעץ אפילו בהפסד משמורת על הילדים או רכוש.

היחידה שכדאי להתייחס ברצינות לעצותיה היא מגשרת מנוסה ומקצועית המתמחה בגירושין, וגם כאן חשוב שתיעשה בחירה נכונה לפי איכות אשת המקצוע והמלצות לגביה.

סימנים שצריך להתגרש

4. כשבני זוג מגיעים אלי לקליניקה עם ההחלטה להתגרש, דבר ראשון שאני עושה הוא להסביר להם מה הולך לקרות בגישור בתקופה הקרובה. בין השאר, אני מסבירה כי נפגש יחד למספר פגישות, פעם בשבוע, למשך שעתיים -שלוש כדי לדבר על הדברים שחשוב לסכם אותם בגירושין, כמו: גובה המזונות, אחריות הורית, חלוקת הרכוש וזמני שהות הילדים אצל כל הורה בנפרד.
בפגישה הראשונה נכיר אחד את השנייה יותר לעומק, נקרא את הסכם הכניסה לגישור ונחתום עליו לפני תחילת התהליך ביחד, וזו פגישה שהיא בדר"כ יותר ארוכה מהרגיל.

5. בפגישות הבאות אבקש מבני הזוג להמציא מסמכים הקשורים למצב הכלכלי, כגון: תדפיסי חשבונות הבנק (חשבון משותף, חשבון עסק, חשבון אחר), חסכונות, משכנתא, קרנות השתלמות, פנסיה ועוד.

נסתכל על הנתונים שעולים מהמסמכים שהמציאו נכניס אותם לטבלה ונסכם את את ההוצאות מול ההכנסות של האם בנפרד ושל האב בנפרד ונוציא משם את ההוצאות הישירות על הילדים, כדי לקבל אומדן לגבי גובה המזונות וחלוקת הרכוש ביניהם.

6. הפגישה האחרונה תהיה פגישה לצורך חתימה על הסכם הגירושין או על הסכם שלום בית לחילופין גירושין

מוזמנים ליצור איתי קשר כדי להבין איך מתחילים הליך גירושין כמו שצריך, בצורה טובה ובריאה תוך כדי שמירת טובת הילדים לאורך כל הדרך.

מה זה גישור לשלום בית לחילופין גירושין?

רוצה להתגרש איך מתחילים? – טעויות נפוצות

לא מעט זוגות מגיעים לפתח הקליניקה אחרי שכבר חוו חוויות לא טובות ושילמו הרבה כסף עבור הליך גירושין שלא צלח בסופו של דבר. אז זוג שרוצה להתגרש – ורוצה לדעת איך מתחילים כדי שלא יהיו צלקות,
כדאי שקודם כל תדעו מה לא לעשות ולכן, הבאתי לכם כאן את הטעויות הנפוצות שזוגות רבים עשו כשהם לא ידעו איך מתחילים הליך גירושין נכון, ובסוף שילמו על כך בריבית דריבית, בזמן, בנפש באנרגיה או כסף:

הטעות הראשונה היא: בני הזוג חושבים שאם הם ילכו לטיפול פסיכולוגי או לאימון אישי ויטפלו בעצמם הכל יפתר (בהחלט ייתכן שיפתרו בעיות אבל…), מה שהם לא יודעים הוא זה, שבשביל לפתור באמת את הבעיות ביניהם זה לא מספיק ללכת כל שבוע לפגישת אימון אלא הם צריכים לעשות עבודה על עצמם בתוך האימון וברוב המקרים גם לשנות את צורת החשיבה שלהם וצורת ההתנהגות שלהם מקצה לקצה.

בפועל, מה שקורה הוא, שלא נעשית עבודה אישית תוך כדי האימון או הטיפול ואז הסבלנות שלהם נגמרת כי התוצאה שהם ציפו לה לא הגיעה. אז הם מפסיקים את האימון וחוזרים לאותם דפוסי התנהגות וחשיבה ולריבים ולוויכוחים שהיו קודם.

לכן, אם אתם חושבים לטפל בעצמכם, עשו זאת כמו שצריך. תנו לעצמכם זמן כדי לראות את השינוי, עשו עבודה על עצמכם לשנות את הדפוסים שאתם רגילים אליהם ואז תוכלו לראות את התוצאות שרציתם לקבל.

סימנים שצריך להתגרש

הטעות השנייה היא: בני זוג חושבים לרוב שכדי להתגרש הם חייבים עו"ד. רוצה להתגרש, איך מתחילים? כיום, ניתן להתגרש בלי עו"ד, בלי להיכנס לכותלי ביהמ"ש. כיום אפשר ורצוי להתגרש באמצעות מגשר ולחסוך המון זמן, סחבת, כאבי ראש וכסף בהליכים קצרים וממוקדים שמביאים את בני הזוג לתוצאה הרצויה והיא, להתגרש בטוב ולצאת לחיים החדשים בצורה בריאה ושפויה עם פרוטה בכיס. לכן אם אתם רוצים להתגרש ולא יודעים מאיפה להתחיל, אז תתחילו בפניה למגשרת ותעשו לעצמכם ולילדים שלכם את החיים קלים וטובים יותר.

הטעות השלישית היא: הרבה אנשים פונים למגשר/ת לאחר שראו המלצה בפייסבוק ולא בדקו אם באמת זה נכון, לא נכנסו לעמוד העסקי של המגשר/ת ולא בדקו את הניסיון המקצועי. ואז כשהם כבר מתחילים את התהליך הם מבינים שהם נפלו בפח ועכשיו, הדרך חזרה היא כבר בלתי אפשרית!!! כי רוב הזוגות לא ישקיעו עכשיו שוב עוד זמן ועוד כסף על התהליך ולעיתים דבר כזה יכול להעצים את הסכסוך ביניהם ולחבל בדרך להתגרש בטוב. אז איך מתחילים הליך גירושין בצורה נכונה ובריאה? בדקו טוב טוב את ההמלצה, היכנסו לעמוד העסקי של המגשר, ראו את הפעילות שלו בעמוד, ראו ביקורות והמלצות בעמוד, בידקו האם יש לו אתר שנותן עוד מידע עליו. ורק אחרי שעשיתם עבודת מחקר עליו, פנו אליו לקביעת פגישה והיכרות.

סימנים שצריך להתגרש

הטעות הרביעית היא: אם בעבר, זוגות נשואים היו נשארים יחד למען הילדים, הרי שכיום אין לחברה עוד ציפייה שכזו. השקפת העולם השתנתה והנחת המוצא היא שבני זוג שאינם מאושרים יחד ויחסיהם רווי מתח, יתקשו מאוד לספק סביבה אוהבת ויציבה לילדים.

העידן המודרני אינו מפריד עוד בין היותו של אדם אינדיבידואל לבין היותו בן זוג או הורה וההבנה כיום היא כי סיפוק אישי הוא הכרחי לזוגיות ולהורות טובה. לכן כשאת רוצה להתגרש, איך מתחילים כאשר הנישואין אינם עובדים עוד, נכון יותר יהיה לבני הזוג להיפרד ולקיים אחריות הורית משותפת בריאה ומכבדת או לעבוד על עצמם בתוך הזוגיות הנוכחית.

הטעות החמישית היא: עידן השפע והאינסטנט הביאו איתם מנהגים חדשים. אם בעבר היו מתקנים מכשירי חשמל, טלפונים, מכוניות, אנשים אז היום כבר לא מתקנים אלא מחליפים!! היד קלה על ההדק, הצורך במיצוי עצמי, סיפוק עצמי עולה על הצורך בלשמור על התא המשפחתי וכך, במקום לתקן את הזוגיות ולעבוד עליה אז פשוט מחליפים. מה שחשוב לדעת בעניין זה, שאם לא תעבדו על עצמכם ותשנו את דפוסי החשיבה וההתנהגות שלכם, לפני שתמצאו זוגיות חדשה, אז תמצאו את עצמכם בזוגיות פרק ב' שהיא זהה לחלוטין לזוגיות פרק א' רק ב"אריזה חדשה"!

אז אם אחרי שקראתם את כל הטעויות ובכל זאת, אחד מכם רוצה להתגרש: איך מתחילים לדבר על זה כדי לא לעשות את כל הטעויות האלו- אז קודם כל, חשוב למצוא זמן שמתאים לשניכם, בלי רעשי רקע ובלי הפרעות והסחות דעת. דבר שני, שבו ביחד על כוס קפה וצרו אווירה נעימה עד כמה שאפשר. דבר שלישי, אם את רוצה להתגרש, איך מתחילים בלי המלצה חמה על מגשר/ת מניסיון אישי של אחד החברים או המשפחה הקרובה וחקר שוק מעמיק ומצאו את המגשר/ת שהכי התחברת אליו/ה מבחינת התכנים והערך שהם נותנים והרימו טלפון והתחילו את התהליך ברוגע ובנחת ולא במלחמות.

סימנים שצריך להתגרש
שירותים שלי

בואו נתחיל תהליך של גישור

גירושין איך מתחילים?

יעל התקשרה ודיברה איתי על המחשבות שלה לגבי גירושין, איך מתחילים? היא שאלה. מיד עלתה בי המחשבה, שאיזה מזל שהיא יכולה להרים אלי טלפון ולהתייעץ.

כי כשאני התגרשתי לפני יותר מעשור, וחשבתי על גירושין, איך מתחילים בכלל? לא היה לי עם מי להתייעץ ולשאול. אז עצם המחשבה העלתה בי שוב את תחושת השליחות שליוותה אותי עם ההחלטה לעסוק בגישור לגירושין לפני מספר שנים.

יעל כמובן קיבלה את כל המידע שהיה נחוץ לה והיום כבר גרושה כדת וכדין ואני ממשיכה לעזור לבני זוג שחושבים על גירושין להתגרש בטוב, להבין איך מתחילים ולקבל את כל המידע שנחוץ להם מתוך תחושת שליחות.

סימנים שצריך להתגרש

בואו נתחיל תהליך של גישור

הילה לוי

איך מתחילים להתגרש? – עשה ואל תעשה!

כאמור, התשובה לשאלה איך מתחילים להתגרש? היא שהצעד הראשון הוא כשאחד מבני הזוג או שניהם הביעו את רצונם לסיים את הקשר. לעיתים בני הזוג בעצמם יגיעו לשיתוף פעולה ולעיתים באמצעות הליך גישור.

לכן, חשוב להדגיש מה כן רצוי וכדאי לעשות כשמתחילים להתגרש:

התייעצו עם מגשר/ת מקצועית שמתמחה בתחום הגירושין.

תנסו לשים את הרגשות בצד ולהתמקד בעיקר והוא טובת הילדים שלכם.

התייעצו עם מנחה/ת הורים במידה ויש חשש לפגיעה בילדים בתקופת הזו.

נסו לקבוע יום ושעה במהלך השבוע כדי לשוחח על הדברים שחשובים לכם להסדיר ביניכם כמו: משמורת והסדרי ראיה.

אל תקשיבו "לעצות אחיתופל" של חברים טובים ומשפחה מנוסים, כביכול, על איך מתחילים להתגרש, החיים שלכם זה לא החיים שלהם!

רק אתם יודעים מה נכון לכם, לכן הקשיבו לאינטואיציה שלכם, היא אף פעם לא משקרת.

סימנים שצריך להתגרש<br />

בידקו את חשבונות הבנק, את החסכונות, החובות, קופות הגמל, פנסיות וביטוחים. עשו רשימה של הוצאות מול הכנסות כדי לעשות חלוקת רכוש הוגנת.

במידה ויש דירה שתעמוד למכירה, קחו שמאי או מתווכים לשם הערכת הנכס.

במידה ויש כספים ונכסים מרובים, התייעצו עם אקטואר.

כבדו אחד את השנייה.

כדי שתדעו מה לעשות, מתי ואיך אתם חייבים לדעת מה בעצם המטרה הסופית שלכם. האם פניכם למלחמה או לשלום קר?

האם אתם מרגישים צורך לפגוע בצד השני וכמה שיותר – יותר טוב, או שאתם רוצים לשמור על הילדים שלכם ומסוגלים לנשום עמוק ולבחור בחירה מושכלת?

אז לסיכום, איך מתחילים להתגרש? תחליטו מה המטרה ואיך אתם רוצים שיתנהל כל התהליך ואז תוכלו להחליט מהי האסטרטגיה ומהם הצעדים הנדרשים. ועד שתחליטו, כדאי שתדעו:

נעים מאוד, שמי הילה לוי, מגשרת זוגית, מתמחה בגירושין ופרידה, מזמינה אתכם לשיחה שבה נדבר על איך מתחילים הליך גירושין במצב שלכם 050-4277658.

סימנים שצריך להתגרש<br />

אז אם אתם מרגישים שאתם "יושבים הרבה זמן כבר על הגדר" ומתחבטים עם השאלה איך יודעים שצריך להתגרש? 

דברו איתי, אני אעזור לכם להבין מה הכי נכון לכם ועבורכם.

‏‏ההרצאה של הילה לגבי ‏‏גירושין מאוד חשובה לכל ‏‏מי שרוצה להיפרד! במיוחד ‏‏כשיש קשיים מול בן הזוג, ‏‏כשיש קושי כלכלי ושלמרות ‏‏כל זאת, חשוב לשמור ‏‏שהילדים לא ייפגעו. ‏‏הסיפור האישי המרתק ‏‏והמחזק של הילה מראה ‏‏ ‏‏4 8 כמה ניפיון וכוח יש לה ‏‏לעזור לאחרים. היתה לנו ‏‏גם הזדמנות לחוות אותה ‏‏כמאמנת בזכות השאלות ‏‏ששאלה אותנו, הדימויים, ‏‏והחשיבות בשחרור ‏‏מחשבות שליליות. הבנתי ‏‏שעל ידי ליווי נכון כמו שלה, ‏‏ושינוי חשיבה אפשר לצאת ‏‏מחוזקים מהשינוי. שאפו! ‏‏ ‏‏תודה רבה הרצאה מדהימה.

*יובהר בזאת כי האמור באתר אינו תחליף לייעוץ משפטי, או טיפול זוגי, אין בו משום חוות דעת או המלצה משפטית. העושה שימוש באתר, עושה כן על דעתו ובאחריותו.

0
    0
    העגלה שלך
    עגלת הקניות ריקההמשך בקניות